pátek 20. února 2009

HORROR MONSTER SHOW


20.2. – 27.3.

HORROR MONSTER SHOW

Co nutí současné umělce vytvářet vlastní světy jež jsou obydleny
podivnými monstry?

Skupinová výstava českých i zahraničních autorů

vystavují: Hza Bažant, Marie Hladíková, Karel Jerie, Michal Kohout, Ktaiwan, Adam Novák, Pavel Ptáčník, Telona, Tomáš Roubal, Jan Vytiska, Danny Winkler

20.2. 2009 jsme v Čechách poprvé představili v rámci vernisáže výstavy Horror Monster Show německý magazín LOW, zaměřený podobně jako Galerie Hygienická Stanice na lowbrow art a alternativní kulturu. Časopis lze v galerii samozřejmě zakoupit a to za cenu 180 Kč. Německý umělec a vydavatel LOW magazin Danny Winkler, žije a tvoří v Drážďanech a návštěvníci si mohou na výstavě Horror Monster Show prohlédnout také jeho tři olejomalby ve stylu popsurrealismu.

V duchu popsurrealismu se nesou též roztomilá 3D dílka české umělkyně Marhlad nebo snové diorama od autorky Ktaiwan které dohromady s olejomalbami Dannyho Winklera vytváří rozkošný dekadentní monster kabinet. Atmosféru psychotična podporují i vysušené (lidské?) kůže potetované Tomášem Roubalem nebo zrezavělá dvířka od pece zdobená sítotiskovou grafikou s motivem rakve plující podzemní říčkou v nuselském sklepení od Hzy Bažanta. Zmíněná díla spolu s mnoha dalšími si můžete prohlédnout a většinu i zakoupit v galerii Hygienická Stanice na výstavě Horror Monster Show do 27. března 2009.

Žádné komentáře:

Okomentovat